hotspot
Hotspot! Co to jest hotspot?
To obszar bezprzewodowego dostępu do Internetu. Może być na przykład w kawiarni, parku, sklepie, bibliotece lub na Uczelni!? Może brzmi skomplikowanie, ale jest to prosty wynalazek. Otóż mając przystosowanego laptopa lub palmptopa (wyposażonego w kartę radiową), można korzystać z Internetu bezprzewodowo, bez kabli, gniazdek czy wtyczek!

SSID wszystkich punktów dostępowych Politechniki Koszalińskiej to: KosMAN Public HotSpot.

Bezprzewodowa sieć WirelessLAN umożliwia dostęp do sieci Internet oraz do serwerów Uczelni. Łącze radiowe umożliwia utworzenie kanału komunikacyjnego o przepustowości do 54 Mb/s, wykorzystuje standard sieci 802.11g. Zastosowane urządzenia bezprzewodowe (firmy 3Com i Linksys) umożliwiają współpracę ze sprzętem innych producentów. Konfiguracja urządzenia klienckiego jest wykonywana dynamicznie poprzez serwer DHCP.

Dostęp do sieci bezprzewodowej jest obecnie gwarantowany w następujących lokalizacjach:
- na terenie placu przed głównym wejściem do budynku Politechniki Koszalińskiej, przy ul. Śniadeckich 2,
- na terenie laboratoriów Centrum Informatycznego Wydziału Elektroniki i Informatyki, przy ul. Partyzantów 17,
- na terenie Rynku Staromiejskiego.

Obecnie trwają prace instalacyjne i konfiguracyjne w kolejnych punktach dostępowych. W najbliższych dniach planuje się uruchomienie dostępu radiowego na parterze (hol przy portierni) oraz pierwszym piętrze (hol przy aulach) budynku B, przy ul. Sniadeckich 2.

Za bezprzewodowy dostęp do Internetu w punkatch HotSpot Politechnika Koszalińska nie pobiera opłat. Dostęp ten jest ograniczony i na bieżąco monitorowany przez administratorów NOC KosMAN. Dodatkowe informacje można uzyskać e-mailem.

Zanim zadasz pytanie zobacz .:|> odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania <|:..

Wszystkich użytkowników obowiązuje Regulamin korzystania z KosMAN Public HotSpot.

© 2oo4-2oo6 CI WEiI